Avatar billede guyb_rdk Nybegynder
16. januar 2003 - 13:47 Der er 1 kommentar og
1 løsning

PKUnzip problem

Hejsa. Jeg har lige downloadet en exe-fil og når jeg prøver at køre den popper en dialogboks frem med teksten
PKUNZIP ERROR
your copy of pkunzipEXpress has expired. please visit pkware at bla blabla..

jeg føler mig meget n00b over at spørge om dette her, men er der nogle alternativer til at uppakke/kørre exe-filen ??
Avatar billede _darkstar_ Nybegynder
16. januar 2003 - 16:21 #1
Det er *muligt* at et program som WinZip kan pakke filen ud. Ellers så foreslår jeg at du stiller tiden tilbage og kører programmet igen.
Avatar billede guyb_rdk Nybegynder
16. januar 2003 - 16:24 #2
winzip klarede ikke ærterne, men datotingen fungerede fint.. jeg takker hr
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester