Avatar billede bacardil Nybegynder
22. januar 2003 - 02:05 Der er 5 kommentarer og
2 løsninger

site vurdering

Kan vi få lidt ris/ros til www.mailinglist.dk

Vi vil gerne høre om den er.:

1) brugervenlig

2) hurtig/langsom

Det eneste der ikke virker er afsendelses på bestemt tidspunkt, dette bliver først åbnet efter testen.

For at undgå 100 demo konti så må i meget gerne benytte denne konti.:

Brugernavn: test@mailinglist.dk
Password: XmtyCeMsM
Avatar billede zinuss Nybegynder
22. januar 2003 - 02:42 #1
Dit pass virker ikke...
Avatar billede bacardil Nybegynder
22. januar 2003 - 02:45 #2
Sikker på at du har taget det hele med og der ikke er kommet et mellemrum til sidst evt. ved kopi/sæt ind.. Jeg kan godt komme ind via
Avatar billede technodance.dk Nybegynder
22. januar 2003 - 02:59 #3
Jeg synes det er okay med brugervenligen

det er også okay hurtigt
Avatar billede bacardil Nybegynder
22. januar 2003 - 03:01 #4
Okey..

Vi er selvf. interesseret i alt det ris/ros og foreslag i kan komme med.

Husk at slette din email efter testen, så du ikke ender med at få en mail fra alle testere *S*
Avatar billede soulmand Nybegynder
22. januar 2003 - 03:32 #5
Jo da, den er svært brugervenlig - alt ser ud til at fungere efter hensigten, har testet bulkudsending og det kørte som en fest!

Hastigheden er meget tilfredsstillende - men mon det nu også holder når der nu kommer flere/mange brugere?

Grafikken er kedelig - ja nærmest ikke tilstedeværende ;-)
Men det er jo heller ikke det vigtigste her - dog tror jeg at flere brugere vil have nemmere ved at finde rundt fra funktion til funktion, hvis ikke alle sider var så lige hvide - lidt farvekalorier ville ikke skade - prøv med små vignetter ell. lign.
- jeg sukker efter bare een enkelt (aubergine)farvet streg!

Men for pokkertagemig - emailpolicy er for tynd - den stinker af minimalisme og ansvarsfralæggelse. Den går ikke - som minimum ville jeg forlange at sitet forsikrer ikke at videregive, sælge osv. de folks mailadresser som en bruger her lægger ind - selvom sitet selvfølgelig ikke kan drages til ansvar for misbrug bør hensigtserklæringen om påpasselighed i forvaltning af trediemands data være en selvfølge - og bare en lille sætning om ikke aktivt at medvirke til spamning ville pynte.

Dette ville betyde meget for mig hvis jeg ville benytte denne udemærkede service, hvad jeg kunne være fristet til i foreningssammenhæng.

mvh
brevduen
Avatar billede bacardil Nybegynder
22. januar 2003 - 09:33 #6
Tak for dit svar, der var en del i...

Vi kigger på betingelserne omkring spamning og at der ikke vil blive videregivet/solgt de emails folk tilmelder.
Avatar billede bacardil Nybegynder
26. januar 2003 - 23:13 #7
Ikke flere kommentar? :(
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Vi tilbyder markedets bedste kurser inden for webudvikling

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester