10. november 2000 - 17:13Der er
4 kommentarer og 2 løsninger
dvalefunktion
Min dvalefunktion virker ikke (har aldrig gjort det).Når jeg lukker ned gemmer den, men når jeg starter op standser den i indlæsningen af styresystemet.Ved reboot spøger win2k så om den skal slette genindlæsningen og fortsætte til bootmenu eller om genindlæsningen skal forsøges fortsat (med samme resultat). Jeg har kigget lidt på Bios, er der noget her jeg har overset?? Ps. jeg har dual bootmenu .
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
Et Winfast320II ultra kort (TNT2 ultra).Jeg har for 2 dage siden opdateret driveren fra Leatek. Men tidligere kørte jeg med drivere fra Nvidia. Har forsøgt dvalefunktionen under begge. Mit bundkort:Ms-6167, et slot A board fra Microstar
Ingen dog skal ACPI være slået til Jeg kender hverken Board eller grafikkort så kan desværre ikke sige dig om det er driverne til dem der er problemet. Hvad angår mit eget grafikkort ASUSv6600 så var det driveren til det der forhindrede min maskine i at gå i dvale
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.