Avatar billede bikerbirk Nybegynder
17. marts 2003 - 18:35 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Forhindre nyt vindue - simpelt HTML

Okay, jeg har en side med en søgefunktion i PHP. Den er i banner-delen af min side. Jeg har en side med frames. Altså, alt står fast. Det er kun delen der hedder "sider" der ændres noget i.

Base target i "banner" er "sider" og target i søgefunktionen er også "sider".

Alligevel popper der et nyt vindue frem når jeg ser min side fra mit gratis .tk domæne der automatisk sender en videre til min egentlige side på frip.dk

Ser jeg siden fra www.potterworld.frip.dk virker det fint, og søgeresultatet kommer frem i "sider". Men fra www.potterworld.tk kommer der nyt vindue. Eller er det kun fra mig?

Hvad siger I? Nogen forslag?

/BikerBirk
/It's a bad day to die in!
Avatar billede triple-x Nybegynder
17. marts 2003 - 18:55 #1
lidt point ville nok hjælpe :)
Avatar billede bikerbirk Nybegynder
18. marts 2003 - 20:58 #2
Arhg! Undskyld, en fejl fra min side! Der udloves 80 point for hjælp!! =D
Avatar billede bikerbirk Nybegynder
21. marts 2003 - 18:11 #3
Svar
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester