02. april 2003 - 16:01Der er
9 kommentarer og 1 løsning
Office går ned??
Hej,
jeg har en Microsoft Office 2000 DK sr-1 installeret. Den har virket fint hidtil, men er pludselig begyndt at gå ned hver gang man prøver at åbne et word- eller exceldokument. Og winXP som den er installeret på, prøver at sende en error-report til Microsoft.
Jeg har prøvet at køre en repair på Officepakken og også en repair på winXP, men det hjalp ikke. Hvad kan man ellers gøre?? Hvad er der galt??
Har du forsøgt at opgradere office til Servicepack 2 ? Den indeholdeholder kode, der kan få visse "pirat-versioner" af office til at opføre sig som du beskriver.
hvordan fjerner man så officepakken fuldstændigt. Altså selvom man afinstallerer så efterlader den jo stadig en masse mapper på c:-drevet samt alle indstillingerne i reg.databasen. Det er vel også derfor det ikke har hjulpet at afinstallere/geninstallere??
Har du lavet en makro som du aldrig har afsluttet, og derfor ender med at lukke word. Prøv lige funktioner>makro>makroer står der nogen makronavne her. Hvis der gør så slet dem.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.