Avatar billede martinpoulsen_8378 Nybegynder
02. april 2003 - 22:55 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Driverproblem...

Hej.

Jeg har nogle problemer med at installere driverne til drevet til mine memmorycards til min mp3-afspiller.

jeg kom til at rode lidt med installationen, og det endte med at jeg fik lavet en halvfærdig en, der ikke kunne afinstalleres fordi installationen ikke blev fuldført. Så slettede jeg alle filerne i den mappe hvor softwaren til drevet skulle ligge, men jeg kan stadig ikke få lov at installere driverne fordi en tidligere installation kan registreres. Nogen gode ideer?
Avatar billede martinpoulsen_8378 Nybegynder
02. april 2003 - 23:02 #1
Jeg kan præsicere og sige, at fejlen jeg får lyder som følger:

ISINST30 forårsager sergmentindlæsningsfejl i modul_INS0433._MP ved 000D:2480.

Vælg luk. ISINST30 vil lukke.
Avatar billede robotten Praktikant
03. april 2003 - 08:44 #2
Der står nok en regisrering et sted i regisreringsdatabasen.
Kør "regedit" og søg på fx "ins0433" eller "isinst30" og se, om der ikke kan slettes noget.
TAG LIGE BACKUP AF REGISTRERINGSDATABASEN FØRST!  *s*
Avatar billede martinpoulsen_8378 Nybegynder
07. april 2003 - 19:53 #3
Jeg synes jeg har prøvet alt, men jeg kunne ikke få det til at virke. Jeg formaterede og installerede med de rigtige drivere.
Avatar billede robotten Praktikant
08. april 2003 - 08:04 #4
ok
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB