Mit råd er: Læs nogle tutorrials til Cubase, eller Logic Audio... Det er prof, men hvis du virkelig vil lave MUSIK så brug dem! :) Men tutorials... Det er altid godt! :)
HMmmm, jeg sad engang med de der hiphop ejay programmer, men der er samples jo allerede lavet og det man stort set skal gøre er at sætte dem sammen... Men, det er vel også en Ok start og der skal ikke meget til før man mestrer det. Har du hørt om emagic? Jeg tror måske det kunne være OK start-programmer... Selv bruger jeg cubase, Reason og lign. hvilket jo er en del sværere når man er nybegynder... Men så tænker jeg alligevel at jeg selv sad overfor cubase engang hvor jeg ikke anede noget om det, men jeg gik i krig med at udforske det og idag kan jeg grundtingene... Prøv evt. at lege lidt med en demo... det giver et indblik.
-GennAro
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.