17. maj 2003 - 12:09Der er
21 kommentarer og 1 løsning
ser skrivebord går der ca. 2 min før jeg kan komme igang
Hej når jeg starter min pc op og den er viser skrivebordet går der 2-3 min før den ringer op da jeg skal ringe manuelt op. Jeg læste forleden at der var en virus om gjorde noget ala dette men kan ikke huske noget mere præsist kan i hjælpe og hvad kan jeg gøre?
det startede lige pludselig også en dag gik min com total amok og jeg formaterede den og da jeg fik installeret xp igen så var den lige så langsom som før og jeg havde kun installeret xp!
Når du skriver "Selv ringe op ", er det et modem, går jeg ud fra. Har du et Netkort i maskinen, så skal det nok deaktiveres, da det vil stå og lede efter en IP adresse.
Jo, måske men jeg overlever såmænd nok.*S* Du sagde da i det mindste tak for hjælpen, hvilket er mere end mange andre gør, så bare glem mit sure opstød, jeg er ikke helt på toppen i dag. ;o)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.