Avatar billede carloz Nybegynder
17. maj 2003 - 18:45 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Windows Messenger Sign in...!

Hej!

Jeg har lidt af et problem. Jeg har XP Home Engelsk version, og service pack 1!

Windows Messenger kommer med automatisk, og det er bare fint. Nu er det bare sådan, at denne windows messenger konstant logger på automatisk, og jeg har ingen ide om, hvordan jeg kan stoppe det. Har prøvet diverse ting, men intet held! ;(

Så er der nogen der kan hjælpe mig? PleeeZ... Det kunne være rart, hvis i kunne fortælle mig, hvordan man fjerner profiler... (Det er vel et eller andet sted det samme problem) ;)

På forhånd tak
Avatar billede xrenegade Nybegynder
17. maj 2003 - 19:00 #1
automatisk sign in: tools->options->general og fjern så hakket ved allow automatic sign in
Avatar billede carloz Nybegynder
17. maj 2003 - 19:06 #2
ja.. men jeg kan ikke finde GENERAL... ! :(
Avatar billede krofar Nybegynder
17. maj 2003 - 19:40 #3
Med at "fjerne profiler", mener du så at slette kontaktpersoner? For så højreklikker du bare på navnet du vil slette og vælger delete.
Avatar billede carloz Nybegynder
17. maj 2003 - 21:46 #4
nej.. ikke kontakt-personer, men personer der kan logge ind.
Den logger automatisk ind med 1 person hver gang, og det er ret irriterende...! :) hehe...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester