Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
når der så står 3x-2x+2=x-2x+6 lægger du 2x til på begge sider. Så forsvindre 2x, da der står -2x+2x som jo er 0. 3x+2=x+6 nu lægger du -x til på begge sider og -2 til på begge sider. 3x -x=6-2 2x=4 x=2 Hvis du gør prøve, vil du se, at det passer.
aii jeg siger mange takker :D .. jeg har sikkert nogen andre stykker jeg også ska ha hjælp til... men det kommer om lidt tror jeg.. går sikkert sort igen i et stykke
Ok, det var så lidt. Du er velkommen med flere, men prøv først selv. Du kunne evt. skrive en løsning, og så få den rettet. Husk at gøre prøve. Så vil du selv kunne opdage dine fejl.
orh det ska jeg også.. men sov nice når den tid kommer og mange tak for hjælpen indtil videre
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.