27. august 2003 - 23:06Der er
35 kommentarer og 2 løsninger
Vurdering af design
Hej med jer... Jeg er ved at lave min personlige side, som skal virke som en slags visitkort/portfolio - indtil videre har jeg lavet designet færdigt, så det er det eneste jeg vil have vurderet :) - på forhånd tak...!
lidt synd at 8-ballen er skæv på midten. Men ellers en pæn side. Måske lidt for mange farver mht. guestbook osv. benyt få farver, og samtidig er det en skam at mouseOver() kun er på contact og ikke Whois feltet! Men knapperne skulle måske være samme farve, så er det et lækkert design. På nær lige ballen ;-)
ellebaek >> hehe - okay - tak for det! jeg kan godt se et lille hak i 8ball'en i min browser - men ikke noget man ellers ville lægge mærke til - men prøver dog lige at skære designet op igen :)
jeg syntes rigtig, rigtig, rigtig godt om det! Jeg får helt lyst til at røre ved det! - lækre farver. Jeg kan godt lide dine spejlinger! - efter min mening er det lige i øjet ;o)
fcand >> Det andet design er ikke dårligt, men holdt op mod dit første, så holder det ikke. Kan godt lide at det første design er så stilrent og utrolig enkel.
Nåeh - jeg troede det var AHC der stod... det burde du lige rette.. lav lidt mere spasiering mellem bogstaverne, eller drej det som jakobclausen siger.
khalus >> Kodningen? - Jeg har lavet et billede i photoshop, som jeg har skåret op i nogle små billeder, som så er lagt ind i swish! - html kodningen er lavet i dreamweaver, hvis det er det du mener!?
hmm...du kan også "designe" hjemmesider i imageready... men du har svaret nok.. har forstået det!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.