26. december 2000 - 00:51Der er
22 kommentarer og 2 løsninger
Flere udklip (HASTER !!!!!!!!!)
Hejsa
Findes der ikke et program som kan udvide den udklibsholder windows har indbygget så man f.eks. kan have 10 el. 20 udklib liggende på en gang ligesom i Office 2000
Det er mindst lige så afgørende at optimere overblik, kontekst og datakontrol som at beslutte, hvilken AI-model man skal satse på.
Slettet bruger
26. december 2000 - 01:29#1
ClipCache fra www.xrayz.co.uk Et supergodt program. Jeg har brugt det i flere år nu, og har med tiden prøvet flere slags, men er altid vendt tilbage til ovennævnte program
Synes godt om
Slettet bruger
26. december 2000 - 01:31#2
Det findes i en free version på komputers forside CD under værkstedet.
Da kharder sletter eller fjerner filen derfra om tjae .. ~21 timer så har jeg lagt det op på http://www.tdaugaard.dk/x/40136.zip til glæde for andre der evt. skulle \"skvatte\" over spørgsmålet i fremtiden.
mikkel.jor:> ellers tak, kharder skal have dem.. jeg har bare lagt det op som en tjeneste for andre der kommer forbi efter kharder har fjernet det igen :-)
Synes godt om
Slettet bruger
27. december 2000 - 01:47#9
Fint, men den bliver lagt op i Eksperten arkivet på friidrive, når jeg kan få adgang til dem igen. Det ser ud til at de har nogle småproblemer her i juledagene. <;o). Adgangen kan findes på http://www.mulle.adsl.dk/ under filarkiv.
Synes godt om
Slettet bruger
27. december 2000 - 01:49#10
mikkel.jor find nu lige ud af om du kan bruge programmet eller om du vil prøve pro udgaven først. Der er ikke den store forskeld på de 2 pogrammer. Fri udgaven laves ikke længere.
oki .. Det synes jeg er irriterende med de der services hvor man SKAL være medlem for selv at kunne hente fra andres \"drev\"
Synes godt om
Slettet bruger
27. december 2000 - 20:23#17
Det har du ret i tdaugaard, men netdrive har desværre lukket ned, for der var det ikke nødvendigt. Det kunne være vi skulle lave en sådan service her i DK?
kharder:> Der er også mange af de amerikanske services der er SÅ overpopulated så deres linie er så belastede (også fordi mange bruger dem som warez storage..). Det er utroligt der ikke er nogle der har startet en lign. service i DK, men der er nok ikke nok penge i det..
Synes godt om
Slettet bruger
27. december 2000 - 20:33#19
Det kommer vel an på om man kan få reklame nok ind på siden.
Synes godt om
Slettet bruger
27. december 2000 - 20:36#20
Jeg vil tage det med i overvejelserne i forbindelse med Multistartsiden
kharder:> gør de ? det kan jeg som sådan godt forstå .. Multistartsiden ?
Synes godt om
Slettet bruger
27. december 2000 - 20:49#24
En af mine nye idéer, som jeg brygger på. Jeg forsvinder lige for en stund eller 2, skal have ungerne lagt i seng. ;o)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.