Avatar billede hfeldt Nybegynder
02. november 2003 - 22:14 Der er 1 løsning

worddok. som html og hyperlinks

Jeg har en wordfil gemt som .html med en del links til .doc filer. Når jeg åbner .html filen og kalder links (.doc) kommer en filoverførsles boks og spørger om jeg vil åbne/gemme/annuller - kan jeg på en eller anden måde slippe for denne? eller skal alle undersider også laves om til .html sider...?
Avatar billede dr_chaos Nybegynder
02. november 2003 - 22:26 #1
du skal gemme dem alle sammen som html filer.
ellers vil brugerne blive spurgt om de vil downloade dem.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester