Avatar billede theboogieman Nybegynder
11. november 2003 - 19:44 Der er 5 kommentarer

tv2 spil med mozilla firebird?

Jeg har redhat 9.0 og har installeret jre med rpm pakke. Linket libjavaplugin_oji.so til /usr/local/firebird/plugin/ og java fungere fint.
Mit problem er at når jeg vil spille på tv2(whist), så starter alt fint, meen til allersidst hvor man ser alle borderne skriver den, at der er sket en fejl med forbindelsen og kan ikke logge på. Er der nogen der har erfaring med at spille på tv2 under linux(måske en anden browser, eller noget?)
på forhånd tak
Avatar billede Slettet bruger
11. november 2003 - 19:50 #1
Lige som en fodnote - der findes adskillige extensions der kan tilføje rettelser der letner usability i visse situationer. Har du prøvet det?
Avatar billede theboogieman Nybegynder
11. november 2003 - 20:20 #2
Nope... Aner ikke hvad det er. Hvad gør jeg?
Avatar billede Slettet bruger
11. november 2003 - 22:33 #3
Tools > Options > Extensions

[Get new extensions]

Jeg kan dog ikke love dig at det vil have nogen indvirkning.
Avatar billede theboogieman Nybegynder
12. november 2003 - 11:04 #4
Det eneste jeg kunne finde var en extension der gør det nemmere at installere java... Men jeg har allerede java installeret. Så hvis der er nogen der har erfaring med spil på tv2 under linux eller med mozilla(firebird) så må de meget gerne sige til.
Avatar billede alexandre Nybegynder
19. november 2003 - 21:01 #5
jeg få samme fejl som dig, jeg tror at tv2 ved ikke at linux findes.
det samme på jubii.dk ,, der kan man ikke være hvis man bruger linux.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester