Avatar billede winter24 Nybegynder
26. november 2003 - 20:22 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Problemer med at vise javascript korrekt

Er der nogle som kan give mig svar på følgende: Nogle hjemmesider, som jeg besøger, vises ikke korrekt i browseren. F.eks. tv2.dk, hvor menu- og topbar ikke vises. Det øverste, som vises i min browser er "reklamebannerne" for tvprogrammer og andet. Jeg har Norton Antivirus og Firewall installeret.. kan det evt. være instillinger her?
Avatar billede Slettet bruger
26. november 2003 - 20:24 #1
Du kan prøve at slå både firewall og antivirus fra og se om det ikke kommer, så slå dem til en ad gangen og se hvornår det så ikke virker mere.
Avatar billede Slettet bruger
26. november 2003 - 20:25 #2
Mit bud er firewallen :-)
Avatar billede winter24 Nybegynder
26. november 2003 - 20:33 #3
Tak for hjælpen. Slog fw og av fra og til igen. Nu vises det korrekt... Tak igen
Avatar billede Slettet bruger
26. november 2003 - 20:33 #4
Fint.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester