jeg har lige købt en ny computer med to sata 80gb maxtor diske jeg har gennemlæst manualen men kan ikke finde noget om hvordan man får det til at køre syntes jeg har prøvet dewt meste men når jeg har installeret driveren kan den ikke finde harddiskene i xp inst. jeg kan heller ikke se dem i bios har hørt det er noget med at man skal initialiserer driverdisketten hvordan gør man det hjælp hjælp jeg er ved at være desperat
Med version 7 af TeamShare tager Lector næste skridt og bygger en platform for AI-agenter, der i højere grad kan følge medarbejderen gennem hele arbejdsprocessen.
Der skal ikke bruges drivere til s-ata diske. Du skal derimod kopiere de nødvendige drivere til raid controlleren ud på floppy og trykke F6 under installationen hvorefter det bør virke.
Du skal heller ikke kunne se dem i bios når de sidder på raid controlleren. Få raid driveren ud på floppy, start installationen og tryk F6 når det står nederst på skærmen. Gælder i Win2000/XP. Hvis du kører '98/ME kan installationen gennemføres, men raid driveren skal selvfølgelig installeres til sidst.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.