Jeg har været så heldig at få en usb flashdrive i julegave, og der står, at der kan skrives og læses på den 100.000 gange. Hvis jeg nu bruger den som en harddisk for feks. word dokumenter, som man gemmer hele tiden mens man arbejder, slider det så meget på dimsen?
Alternativet er naturligvis at kopiere den over på harddisken hver gang man kommer til en ny computer, som man skal arbejde på, men det er lidt mere besværligt.
He, ja det kan der være noget om. Jeg har stadig Control-s siddende i fingrene fra de ustable Windows-dage, så det kan da godt være jeg kan komme derop på kort tid :O)
+ word laver autoback, så hvis puteren står tændt i 12 timer om dagen med et word dokument åbent, så alene dér gemmer den 144 gange. Med to dokumenter åbne bliver det dobbelt!
Ja, det kan jeg selvfølgelig. Jeg er bare nysgerrig på, hvordan sådan en USB dims fungerer med hensyn til slid.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.