I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Hmm.. Det virker stadig ikke. Den skriver: "Windows kan ikke læse fra denne disk. Disken kan være beskadiget eller bruger muligvis et format, som ikke er kompatibelt med Windows"
Det er ikke det. Noget andet der også ersket er at mine højtalere ikke "lyser" mere. i ved den der lille grønne diode der viser at højtalerne er tændte. Og jeg så der gik en ledning fra cdrom drevet ned til det kort hvor højtalerne og microfonen og alt det sider. Men højtalerne virker. Bare ikke lyset mere.
Hvad er det der ikke virker? Hvad kan jeg gøre? Bliver jeg nød til at købe nyt et eller andet??
Når jeg putter en cd i viser den den prøver at læse cd´en. i ved en cd på curseren. Men når jeg prøver at åbne cd drevet siger den:
"Windows kan ikke læse fra denne disk. Disken kan være beskadiget eller bruger muligvis et format, som ikke er kompatibelt med Windows"
Har du prøvet følgende. Start - Kør > Regedit Gå ned til HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} Hvis 'Upperfilters' eller 'Lowerfilters' står der, så slet dem.
herefter genstarter du maskinen og drev vil blive fundet
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.