Avatar billede brugernavna Nybegynder
17. januar 2004 - 21:59 Der er 4 kommentarer

Windows Messenger Jeg kan ikke få forbindelse i med anden compu

Min ven og jeg forsøger at kommunikere over messenger. Det kan vi godt, men når vi vil oprette forbindelse med ste,,esamtale eller tavle, skriver min vens computer at der er problemer med netværket og skriver følgende: fejlkode "Error 0x80ee000c" "SIP Transaction timed out.
Det skal siges at vi har prøvet at stoppe min vens fire wall Norman uden at det virkede.
Avatar billede ducks Nybegynder
17. januar 2004 - 22:07 #1
Avatar billede brugernavna Nybegynder
17. januar 2004 - 22:29 #2
Vi har valgt at droppe messenger og istedet benytte ICQ, der virker, men din henvisning var så relevant, og det er i øvrigt også en god hjemmeside at du altså får 30 point for det.
Avatar billede ducks Nybegynder
17. januar 2004 - 22:33 #3
Ellers så er der også mange der bruger www.skype.com - www.ventrilo.com er også et rigtig godt voice program, hvor man kan være flere der taler sammen :)
Avatar billede therevelation Nybegynder
18. januar 2004 - 07:46 #4
bruger alle 3 programmer *s*
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester