Rigtig flot, gode farver. dog dårligt forsiden billede top bannerede er sløret. måske mangler sitet nogle små _ikke forstyrene_ detaljer for at gøre sig selv endnu mere unik?
der er et eller andet med den mørkeblå ramme du har rundt om sektionen med linksne. synes måske godt den kunne gå helle vejen rundt, og være rundet af i alle hjørnerne, men det er jo småting
Logoet bliver lidt for usynligt inde i billedet, det skal helst stå et sted, hvor det kan få stor kontrast, så folk lægger mærke til det - ikke fordi de skal tænke over det, det skal bare ubevidst se det, hvis du kan følge mig? Det er trods alt det billede de skal huske klubben på.
Ellers flot design, var heller ikke et øjeblik i tvivl om hvad siden handler om :)
1) Logoet kan godt finpudses mere! Det er først efter lidt tid, at det går op for mig der står Ribe H. K. - Og ikke RIBEHK (som lyder lidt tyrkisk ((o;). Hvorfor ikke integrere "mærket" som sidder placeret på det (meget dårlige) foto?
2) Et par steder er dine margener inkonsekvente - afstand fra logo/banner til den grå bjælke - de 2 venstrebokse indeni den mørkere blå sidder underligt med forskellige top-og højremargen.
3) Overvej om dine links skal være med store bogstaver... Orange links ser ikke godt ud (pga. farven og pga. fonten).
4) Centrèr TELEFON og MAIL ordentligt, hvis det skal være centreret...
Overordnet synes jeg godt du kunne pifte farverne lidt mere op, måske dæmpe (lysne) baggrundsfarven lidt, og tilføje en modvægt til de blå... f.eks. en rød (bare til et par streger hist og her, måske...)???
Jeg synes faktisk ikke at siden er særlig imponerende... kedelige farver, med en yderst traditionel opbygning. Menuen er samtidig ikke særlig spændende. Det samlede indtryk af siden er også at den er lidt blur'et...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.