04. februar 2004 - 12:03Der er
11 kommentarer og 2 løsninger
2 antivirus
jeg har sidet her og læst i et computer blad at man godt kan have 2 antivrus kørende på sin maskine samtidigt, de skrev enda at man kunne køre norton (2004) og Mcafee (2004) kørende samtidigt, hmm tænkte jeg og skaffede Mcafee, nu er det bare sådan at jeg kan ikke fortage mig noget somhelst efter jeg installerede mcafee, min computer fryser lige efter opstart. jeg har ikke nogle rescue disketer, kan jeg starte win xp på en sådan måde at jeg kan afinstallere mcafee igen?? hvis ja hvordan????
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
det frarådes generelt at køre med 2 antivirus programmer og hvad skulle idéen være med det? Det giver ifølge erfaring problemer med 2 antivirusprogrammer i form at de kan detektere hinanden som virus og tja... det du også oplever nu.
tusen tak for hjælpen kom med et svar riversen det var pc-planet. et andet problem jeg har er at jeg har haft mandrake installeret på en anden partition på com puteren samtidigt som jeg havde xp, nu har jeg slettet den partition som mandrake lå på, men der kommer stadig den blå skærm med at jeg skal vælje vilket os jeg ønsker at starte og linux ligger som det første, kan jeg fjerne det?? eller få xp til at starte som det første ???
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.