Avatar billede craft Nybegynder
04. februar 2004 - 21:01 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

IE skal huske password og brugernavn

På et tidspunkt da jeg loggede ind på en hjemmeside med brugernavn og kodeord, spurgte Internet Explorer om det skulle huske kodeordet til næste gang jeg kom forbi. Jeg satte hak i "Spørg ikke mere" eller hvad det nu hedder. Men det har jeg nu fortrudt, og jeg kan ingen steder finde et sted hvor man kan slå det til igen. Nogen hjælp?
Avatar billede rkhdk Nybegynder
04. februar 2004 - 21:04 #1
tool -> internet options -> contents -> autocomplet -> sæt hak i user names and passwords on form
Avatar billede satanic_raven Nybegynder
04. februar 2004 - 21:08 #2
Eller på dansk:
Funktioner -> Internetindstillinger -> Indhold -> Autofuldførelse -> sæt hak i "Brugernavne og adgangskoder i formularer" og "Spørg, om adgangskoder skal gemmes"

S.R.
Avatar billede craft Nybegynder
04. februar 2004 - 21:30 #3
Tak for svarene. Det hjalp.

Der er ikke nogen der vil have point?
Avatar billede craft Nybegynder
08. februar 2004 - 12:37 #4
lukker tråden
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester