Avatar billede richardski Praktikant
12. februar 2004 - 18:07 Der er 2 kommentarer og
2 løsninger

DVD backup

hejsa.
Jeg skrev i går ind for at høre om der var hjælp at hente til backup af mine dvd-film. mig bekendt må man gerne tage backup af egne titler (orignaltitler), i fald der skulle opstå skade på disse. Som svar på mit spørgsmål fik jeg at vide, at man ikke længere må tage backup af egne film/musik og vil i denne forbindelse så gerne høre om der er nogle der kan sende mig et link til en hjemmeside så jeg kan se hvad reglerne rent fakrisk er så jeg ikke kommer galt afsted!!!

Venligst,
Dennis
Avatar billede tomb3 Nybegynder
17. februar 2004 - 18:59 #1
Du må gerne lave backup af dine egne DVD'er... læs:

http://www.kum.dk/sw5386.asp
http://www.taenkogtest.dk/tt/2004/tt41/kortnyt/kopi1/
Avatar billede superraider Nybegynder
05. marts 2004 - 15:40 #2
du skal bruge dvd-shrink 2.3.  så kan du komprimere de dvder med double layer ned til en 4.6 GB skive og brænde ud igen. meget smart, du fidner programmet ved at søge på google.
Avatar billede cdc Novice
06. maj 2004 - 15:49 #3
richardski--> kig ind her: http://www.eksperten.dk/spm/479656, og læs dine mails fra coadmins

/cdc - CoAdmin
Avatar billede richardski Praktikant
29. november 2005 - 15:25 #4
Lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester