13. februar 2004 - 12:44Der er
8 kommentarer og 1 løsning
2 forspørgelser i 1en rapport
Som overskriften siger, så har jeg 2 forspørgelser med data. Jeg vil gerne have poster fra begge forspørgelser i min raport. Der skal siges at jeg har en eksisterende rapport der bygger på den ene forspørgelse, så det der skal ske er jeg skal have data fra den anden tilføjet i den eksisterende rapport.
I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
Nej kønt er det ikke. Men du kan jo lade din underrapport få data fra en anden rapport, og i denne "kilderapport" kan du optimere dit design så det er pænt at se på.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.