Er det første gang du laver en hjemmeside? Den virker lidt primitiv og kedelig. Baggrundsfarven skriger en lidt i øjnene når man kommer ind på siden første gang. et problem mere med baggrunden er at den skifter når man går ind på en anden del af siden f.eks. BMW biler. Så rent grafisk mangler den meget, før den ville falde i min smag.
helt ærligt....skal den vuderes? den er for primitiv som jay siger....alt for primitiv....prøv lige hvor en lang side......og så hele tiden atskulle klikke tilbage for at komme til indholdsfortegnelsen...det er ikke ligefrem fedt.
JEG ELSKER DIN SIDE VILDT! ... giv mig så de point ;)
Nej - den er ikke vitterligt pæn, og så vidt jeg kan se, så er den subnet-autogenereret på de fleste punkter. Hvis du vil se hvordan en forholdsvis nye websnedker laver sit arbejde, så slå et smut omkring www.als-computer.subnet.dk og gå ind under webdesign og se mine referencer!
madizone >> nåh ja - hvis man kan kalde det webdesign... det er trods alt bedre end http://www.zhatten.subnet.dk men der burde nok kunne ske lidt mere med de fleste af dine sider..
på en skala fra 0 til 2 og 2 er brugt vil den helt sikkert score et 0... Langsom hjemmeside. Grimme farver... og, der er aaaaaaaaaaalt for meget tekst ...!
Næste gang du vil lave en hjemmeside, så prøv i første omgang at find noget godt indhold. Den slags hjemmesider som du har lavet følger da med et hvert internetabonnement!!!!!!!!!!!
sig mig engang......den hjemmeside kommer du ikke langt med. -Den har en grim baggrundsfarve. -du har vidst ikke brugt tables. -Designet er jo skræmmende -Jeg kunne få min søster på 10 til at lave en bedre.
Et godt råd.....jeg kan se at du aldrig har avet en hjememside. - jeg håber ikke du er stolt af det du har lavet. Pørv og lav dine hjememsider i frontpage...til at starte med. Derefter skal du gå til den hrde måde....men frontpage er god til nbegnder...bruger den selv tit. dog kan jeg bedre lide stones webwriter....men der skal du vide hvad du laver...der kan programmet ikke lave det for dig.
Et andet godt råd er...at du skal sætte ig ned og prøv og at planlægge din fremgangs måde.
og noget helt andet er...at du skal lære at bruge tables (tabeller) - det er sådan set hvad hele (næsten) tml handler om. *S*
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.