Avatar billede pemo Nybegynder
15. marts 2004 - 11:04 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Photoshop Lasso Tool & dobbeltklik

Hvordan undgår jeg at min 'lasso' lukker hvis jeg får klikket lidt for hurtigt når Polygonal Lasso Tool benyttes? - Jeg kan ikke finde et sted i Photoshop 7.0 hvor tiden mellem dobbeltklik kan justeres.
Avatar billede spe Nybegynder
15. marts 2004 - 11:07 #1
Museklikhastigheden er en system ting så det kan du ikke ændre i Photoshop.
Avatar billede pemo Nybegynder
15. marts 2004 - 11:13 #2
Surt, men tak for hurtigt svar. - Det var begyndt at påvirke min livskvalitet at polygonen blev lukket for hurtigt :-)
Avatar billede pemo Nybegynder
15. marts 2004 - 11:16 #3
- Jeg kan ikke komme til at acceptere dit svar her fra arbejde. Må være et eller andet med firewall'en?. Men jeg gør det i aften.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester