Avatar billede mads1987 Nybegynder
04. april 2004 - 20:51 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Problmer med mail opsætningen.

Jeg har et lille problem med min mailopsætning i Summer Summarum. Jeg kom til at skrive et forkert navn på min udgående server. Hvor kan jeg ændre det??

MVH
Avatar billede klavil Seniormester
05. april 2004 - 10:11 #1
Gå op i: funktioner, konti og vælg post. Vælg derefter egenskaber for den email adresse. I toppen af det vindue der er fremme vælger du : servere. Vælg igen udgående post og ændre det der står til det rigtige. Til sidst vælg anvend og ok. Så skulle det fungere.
Avatar billede mads1987 Nybegynder
10. april 2004 - 13:50 #2
Jeg finder ikke nogle "konti" i Summa Summarum?
Avatar billede klavil Seniormester
10. april 2004 - 15:02 #3
Det er et regnskabsprogram?
Hvad med filer inde i email. Du skal have fundet et sted hvor du kan komme ind og ændre din ind-/udgående post i den konto du har oprettet. Har du noget inde i kontrolpanel du har mulighed for at ændre.
Jeg troede du mente outlook express, så derfor svaret. Kender desværre ikke dit program.
Avatar billede skildpadden Nybegynder
21. april 2004 - 09:09 #4
SummaSummarum anvender dit standard e-mail-program (outlook, outlook express etc.) til at sende.

Du skal derfor rette udgående mailserver heri.

Hvilket e-mail-program anvender du?
Avatar billede Slettet bruger
04. juli 2005 - 20:11 #5
Hvad hvis man anvender andre e-mail programmer end Outlook, Outlook Express, hvordan klarer man så opsætningen  ????
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester