Avatar billede mr_dee Nybegynder
17. maj 2004 - 23:59 Der er 5 kommentarer og
2 løsninger

Min CPU kører med 100% i ydeevne hele tiden.

Min computer køre med 100% hele tiden. Jeg er ikke den vilde computer-nørd, så kan godt være lidt svært at hjælpe mig. Har før haft det problem, og der fik jeg også hjælp herinde, men det var en af mine m8 der gjorde det der. Håber virkelig der er en der kan/vil hjælpe mig !
Avatar billede bartfreak Nybegynder
18. maj 2004 - 00:23 #1
start med spybot og trend..>>
http://housecall.trendmicro.com/housecall/start_corp.asp
http://download.com.com/3120-20-0.html?qt=spybot&tg=dl-2001

hvis trend finder noget der "non cleanable", så tryk ctrl-alt-delete, og stop den process der er omtalt, derefter sletter du den.
Avatar billede mr_dee Nybegynder
18. maj 2004 - 00:41 #2
okay prøver det !
Avatar billede mr_dee Nybegynder
18. maj 2004 - 01:07 #3
den fandt 1 fil, og jeg slettede den.... men mens den scannede fandt mit anta-virus program(avast) 1 virus, så slettede den der igennem. Og det ser ud til at den køre fint nu !
Tak for hjælpen :P
Avatar billede mr_dee Nybegynder
18. maj 2004 - 01:11 #4
hvordan giver jeg dig de point ?? er ny herinde !
Avatar billede bartfreak Nybegynder
18. maj 2004 - 06:33 #5
det kan du når jeg har lagt et svar..O)

Marker navnet og accepter.
Avatar billede victor-1 Nybegynder
18. maj 2004 - 14:35 #6
Du skal markere "bartfreaks" brugernavn nederst til venstre og derefter trykke på Accepter.
I dette spørgsmål http://www.eksperten.dk/spm/499568 skal du selv lægge et svar og derefter acceptere det.
Og husk til en anden gang, at det ifølge Ekspertens regler ikke er tilladt, at oprette flere ens spørgsmål ;o)
Avatar billede bartfreak Nybegynder
17. juli 2004 - 17:01 #7
Vær sød at lukke..O)
marker navnet og tryk på accepter..
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester