Avatar billede elohite Nybegynder
05. juli 2004 - 12:38 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

installer/fremskaffer POP3 Connector 'eren i Exchange Server 2003

Jeg vil vide hvordan jeg installer/fremskaffer POP3 Connector 'eren i Exchange Server 2003 ... men jeg vil IKKE have noget at vide om SBS (Small Business Server).

jeg vil også gerne finde ud af om det overhovedet kan passe at man er nød til at installere et tredje-part produkt, hvis man ikke benytter sig af Small Business Server. 

Info'en kan _kun_ bruges, hvis der ikke står oplysninger/metoder der kun er vedhæftet SBS installation-procedure ... eller andet SBS software, der følger med i lige netop den pakke.
Avatar billede dinkie Nybegynder
05. juli 2004 - 14:41 #2
http://www.ornic.com/old/exchange/poproute.shtml den her er gratis. Men om den virker på en 2003 - jaaaaa det er vel kun at prøve..

Til dit spm om om det kan passe at der skal 3. parts til hvis man ikke har SBS 2003 kan jeg kun svare: ja.. (lamt - helt enig)
Avatar billede dinkie Nybegynder
05. juli 2004 - 14:48 #3
Måske noget her også: http://www.chimera.co.nz/index.html
Avatar billede guidmaster Nybegynder
05. juli 2004 - 15:20 #4
Måske få mere med i købet med GFI MailEssentials? http://www.gfi.com/mes/
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester