10. juli 2004 - 15:57Der er
16 kommentarer og 2 løsninger
kan ikke aktiver windows xp
jeg har 15 dage tilbage til at bruge mit lovelige winxp men jeg vil ikke snakke engelsk og vil ikke betale for at ringe til dem (de penge microsux tager for det) syntes det er noget skod at jeg ikke bare kan bruge mit windows når jeg har betalt for det
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
arlet - ja det er et gratis nr. men når man ringer for man at vide af fra nogen mobil telefoner kan det koste. men ellers har arlet ret. når du ville ringe for du to telefon nr. det ene er et gratis nr (men som jeg skrev oven over) og det andet er et betalne nr.
er det windows xp home du ikke kan aktiver? kunne jeg nemlig heller ikke selv om jeg havde to lovlige koder der aldrig er blevet brugt før da de lige er blevet købt. så jeg skiftede til windows xp prof i stedet og så ville den aktiver den med det samme
bernie skriver først 11/07-2004 11:00:21 at han ikke kan aktivere over nettet, men skal ringe til MS for at få en aktiveringskode, så derfor skriver jeg 11/07-2004 11:42:59 som oplysning et tlf-nr. som kan ringes til. Så derfor min kommentar 11/07-2004 19:50:13 som svar på bernie's 11/07-2004 19:22:18. Eller der noget jeg helt har misforstået ??
catbody - okay så forstår jeg :-) ja bernie har ikke andre muligheder end at ringe for at aktiver den. så er det jo helt klart at hvis han ville bruge det windows og kode må han ringe. da jeg ringede da jeg ville aktiver home sagde de at jeg skulle kontakte forhandleren da de ikke kunne aktiver den med de to helt nye cd key jeg havde.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.