23. juli 2004 - 07:19Der er
5 kommentarer og 1 løsning
Undersøge om dobbelt linieskift
Hejsa!
Nu fik jeg jo et glimrende svar på mit spørgsmål om at den kun skulle udskrive første afsnit (eller ned til dobbelt linieskift). Jeg er derfor interesseret i at høre hvordan jeg undersøger om der kommer et dobbelt linieskift - og hvis det er tilfældet, så vil jeg gerne udskrive et link så jeg kan linke videre til en side hvor det hele bliver vist, fremfor kun ned til første linieskift. Håber det var beskrivelse nok?! :)
Tror ikke i behøver at gå for meget i detaljer med svaret.
ah! vidste jeg egentlig godt.. Exp.. tror du har oprettet en kommentar istedet for et svar?! :/ Gjorde du også i dit andet svar til mig.. så jeg kan ikk rigtig give dig point :(
Du lægger et svar selv, markerer dit eget og mit navn og klikker på knappen :-) Så fordeler systemet selv pointene.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.