Avatar billede tblaster Nybegynder
23. juli 2004 - 10:46 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Højreklik og copy af/på filer er utrolig langsom

Hejsa

Min computer er pludselig blevet så underlige ... når jeg højreklikker på en fil så går der ekstrem langtid inden jeg får højreklik-menuen frem. Det samme gælder når jeg bruger Ctrl+C på en fil for at kopier den så fryser mit vindu i langtid indtil at filen er kopieret og jeg kan så paste den et andet sted.

Hvad kan være årsag til dette? Jeg køre med alle sikkerheds opdateringe og nyeste virus definition. Kan det være at jeg skal have ryddet op i min registrærings database eller noget lign?
Avatar billede tblaster Nybegynder
23. juli 2004 - 10:50 #1
Problemet gælder også ved åbning af filer
Avatar billede tblaster Nybegynder
23. juli 2004 - 10:57 #2
nåh ja ... og ved sletning af filer ... det gælder nok faktisk alt man overhovedet kan gøre med filer :-D
Avatar billede tblaster Nybegynder
29. november 2004 - 17:39 #3
lukker!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester