Avatar billede Slettet bruger
25. juli 2004 - 20:00 Der er 2 løsninger

Printe DVD-covers med Nero Cover Design.

Jeg ville prøve at printe et enkelt DVD-cover ud med Nero Cover Design, og smed et ind, men da jeg satte den til at printe på en a4 side, så kunne billedet selvfølgelig ikke være der. Hvordan får jeg drejet det, og vil det nogensinde komme til at passe på en a4 side?
Avatar billede peanut2000 Nybegynder
25. juli 2004 - 20:08 #1
Du skal bare ligge papiret ned i dine printer instillinger
Avatar billede Slettet bruger
25. juli 2004 - 20:36 #2
Jeg prøvede faktisk den metode, men kunne intet finde i opsætning. Men har fået UnderCoverXP anbefalet, og det løste alle problemer, men tak for forsøget.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester