Avatar billede heintze Nybegynder
05. august 2004 - 18:54 Der er 4 kommentarer

NvCpl.dll

dem skriver  " filen NvCpl.dll kan ikke initiatieres under opstart.

Nogen forslag til hvordan dette kommer til at virke normalt igen?
Avatar billede nopsen Ekspert
05. august 2004 - 19:02 #1
gå i start-kør og skriv msconfig, under fanebladet start fjerner du linien med nvcpl.dll, genstart maskinen og problemet er væk.
Avatar billede magictouch Nybegynder
05. august 2004 - 20:00 #2
Eller hvis det er fordi du mangler den, kan den hentes her: http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?nvcpl

Er det sket efter du har kørt Adware?
Avatar billede magictouch Nybegynder
05. august 2004 - 20:02 #3
Hvis du ikke har winzip, hent den her: http://www.download.com/3000-2250-10003164.html
Avatar billede tonnybrandt Nybegynder
05. august 2004 - 23:45 #4
Som jeg skrev i dit andet spørgsmål kan du geninstallere din grafikkortsdriver så retter det op på problemet.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester