09. august 2004 - 14:40Der er
24 kommentarer og 1 løsning
hvilket spil?
jeg er på jagt efter et gammel spil,men kan ikke huske hvad det hedder.
Det minder lidt om BUBBLE BOBBLE, hvad angår bobblerne og banerne,men det var noget med at figurene var runde og man kunne være 2 spillere. første gang jeg så spillet var for omkring 10-12 siden og det var på en bugerbar.
man kæmpede sig igen en masse baner og skulle nogle gange møder et monster man skulle nedkæmpe.
man kunne undervejs samle ting op så man kunne skyde hurtigere med bobblerne og længere,,,,,,...
og så ved jeg ikke om det er mig der roder nogle ting sammen men jeg syntes at kunne huske noget med noget IS, men er ikke sikker....
Nej ok det rigtigt.. Men pang var dog et sjovt spil.. Kan du huske den gang kunne man spille i TIMER for 1 kr.. idag ville man ikke kunne komme forbi 1 bane ha ha ha
Jeg er holdt op med at samle på point, som dem kan du bare beholde til en anden god gang c",)
Jeg kender desværre ikke lige umiddelbart et sted hvor man kan downloade spillet, men lad mig da lige surfe lidt omkring, og se om jeg ikke kan finde et sted. Jeg har nemlig også fået helt vildt lyst til at spille det igen c",)
Det første site er italiensk, og de har desværre kun en SnowBros-klon, men det sidste site, som godt nok er Argentinsk, ser mere lovende ud.
Man skal dog lige oprette en profil inden man kan downloade spillet, hvilket godt kan være en smule besværligt med mindre man er en haj til sproget, men man kan vel prøve sig frem c",)
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.