Avatar billede Daniel.E Praktikant
19. september 2004 - 15:09 Der er 7 kommentarer og
2 løsninger

Hjælp til ansøgning

Hej

Jeg skal have lavet en ansøgning.  Jeg har den info der skal til, men er i tvivl om hvordan jeg skal skrive den. 

Der ingen rigtigt måde at skrive en ansøgning på, kun alternativer og nolge få statiske retningslinier.

Findes der nogle gode web sites med ansøgnings hjælp, eller er der en af jer gutter som bare kan sit kram ??
Avatar billede Daniel.E Praktikant
19. september 2004 - 15:37 #1
come on  :)
Avatar billede fcs Novice
19. september 2004 - 16:03 #2
Hvad er det for en type ansøgning? Job, legat, fond??
Avatar billede Daniel.E Praktikant
19. september 2004 - 16:57 #3
job....
Avatar billede Daniel.E Praktikant
19. september 2004 - 16:57 #4
it job hvis det skal siges :)
Avatar billede fcs Novice
19. september 2004 - 17:08 #5
Har du et link til en annonce?
Avatar billede fcs Novice
19. september 2004 - 17:09 #6
Ej, jeg må nok indrømme at jeg ikke får tid iaften. Se hellere om der ikke dukker en anden op.
Avatar billede Daniel.E Praktikant
19. september 2004 - 17:14 #7
hmm...det er kun for i dag dette spørgsmål er åbent.  Så det har jeg ikke tid til.  Den skal sendes i morgen.  Sagen er den at jeg har skrevet en ansøgning, men jeg kunne godt bruge nogle råd, eller andre informationer der kan bruges til sammenligning.
Avatar billede Daniel.E Praktikant
20. september 2004 - 01:24 #9
haverslev >> Dine links er nu meget gode, men det er ik lige hvad jeg søger.  Jeg lukker mit spørgermål nu, og giver dig nogle point for dit svar, fordi at du faktisk har givet et svar som kan bruges til noget.  Men jeg havde håbet på noget mere, bare ærgeligt at jeg ikke har mere tid, til at holde spørgsmålet åbent. :(
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester