23. september 2004 - 09:46Der er
12 kommentarer og 1 løsning
Hvorfor "Beskyttelses-fejl"
Davs.
Hvis jeg kører bestemte programmer som: Steam og en tilfældig CD-Ripper, får jeg to blå skærme efter hinanden og så et win der låst. Når jeg så starter computeren op iogen, står der "Windows beskyttelses-fejl, genstart computeren" lige inden den går ind i win. Så genstarter jeg computeren, men akkurat det samme næste gang den skal til at starte.
Nogle ideer?
btw. Jeg bliver nødt til at formatere efter hver gang.
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Jeg har altid kunne køre dette. Og ja, jeg kan starte op i frejlsikret tilstand, men selvom jeg afinstallerer programmerne gør det intet ved situationen.
Det med startdisketten er udelukket. Jeg har intet diskette drev :P
Og jeg overvejer stadig at købe XP, det er bare for dyrt synes jeg.
Det er typisk når man spørger herinde. Der er alligevel ikke noget hjælp at komme efter. I kan kun sige: "Kig efter spyware" "Er der virus" Det er alt.
Der er jo nogle, der ikke vil hjælpes. Man kan både få spyware og virus uden internet. Uden feedback om hvad der er forsøgt, er det umuligt, at hjælpe. Du kan jo agså have et ramproblem-problemer kan ikke kun løses med et enkelt svar.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.