Avatar billede johnstigers Seniormester
01. oktober 2004 - 10:01 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

venligst oversæt flg:

Rack console RC22 with TFT monitor and slide-in unit, keyboard DK with touchpad and RMK for DC/PC/3rd party racks.
Avatar billede htmlkongen Novice
01. oktober 2004 - 11:00 #1
I hvilken sammenhæng er det?

Rack console Rc22 med TFT skærm med glid-ind enhed, dansk keyboard med touchpad og RMK til DC/PC/ og tredie racks. (Hvis man slår rack op, kommer der en masse forskellige muligheder, det har flere betydninger, så det er lidt svært uden man ved hvad forbindelse det er i :)  )
Avatar billede htmlkongen Novice
01. oktober 2004 - 11:02 #2
Avatar billede johnstigers Seniormester
01. oktober 2004 - 19:45 #3
htmlkongen> jeps :)
Til info, så er det til brug i et rack til servere:
The cabinet that houses a server/storage workstation (also referred to as a server rack). Used to mount equipment into a cabinet.
www.jmr.com/support/glossary.html
Avatar billede johnstigers Seniormester
01. oktober 2004 - 19:45 #4
P.s  smid et svar ;)
Avatar billede htmlkongen Novice
02. oktober 2004 - 00:20 #5
Oh okay, super du kunne bruge det. (Hvis du har gyldendals ordbøger på din comp så prøv at slå det op, ssynes ikke at jeg kunne forbinde det på nogen måde med en PC :) ) Men tak for lidt viden oveni ;)
Avatar billede johnstigers Seniormester
02. oktober 2004 - 10:39 #6
Velbekomme ;)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester