06. oktober 2004 - 09:59Der er
4 kommentarer og 1 løsning
Grammofonudgang knaser
Jeg har en gammel Marantz PM-42-forstærker, som efterhånden har fået knas med grammofonudgangen - nok fordi jeg i et par år ikke har brugt den så meget. Når man sætter "Output selector" på grammofon forsvinder lyden i den ene eller begge kanaler. Den eneste måde, jeg kan få noget lyd på, er ved at anbringe en tandstikker i "Output selector", således at den står en smule skævt. Jeg har prøvet at sprøjte kontaktspray ind i kabinettet, men det ser ikke ud til at hjælpe. Er der nogen, der har en bedre ide?
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Jeg ville gerne give dig dine velfortjente point, men det ser ud til at være svært, da spørgsmålet endnu figurerer som ubesvaret. Jeg tror, det hjælper, hvis du skriver et eller andet som "svar" og ikke som "kommentar".
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.