Avatar billede soren_sejs Nybegynder
07. marts 2001 - 18:35 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Hp officejet G 95

Jeg her nogle problemer med brevfletning og min printer..

Jeg skulle flette noget fra access til et brev i word, men den skrev i en meddelse at jeg skulle rette mine spool-indstillinger fra EMF til RAW. Det gjorde jeg så, og så virkede det.

Derefter begynde min printe at stoppe midt i en udskrift, så jeg satte den tilbage på EMF, nu har jeg ikke haft problemer med at udskrive siden, men jeg kan tilgengæld ikke flette breve, da jeg så skulle flette igen, gik jeg ind og satte den over på RAV men det virkede ikke - Heller ikke på EMF

Hvad kan jeg gøre ved dette problem, jeg vil meget nødig til at geninstallere driverne, da jeg så skal sætte mine fax opsætning mm. op igen. Det er også lidt belastende og skulle ind og rette hver gang man skal flette og så igen bagefter!!!
Avatar billede xtom2 Nybegynder
08. marts 2001 - 19:45 #1
Avatar billede soren_sejs Nybegynder
11. marts 2001 - 11:42 #2
Jeg har prøvet deres support, men der er ikke noget om dette problem.

Keg prøver senere idag at afinstallere printeren, for at se om det hjælper!
Avatar billede soren_sejs Nybegynder
11. marts 2001 - 18:17 #3
geninstallerede printeren, hvilket løste problemet
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester