13. oktober 2004 - 16:40Der er
6 kommentarer og 2 løsninger
Concor status
Er jeg den eneste der bestemt ikke synes det går særlig godt for concor lige for tiden ? Jeg har 4 domæner hostet ved dem, og de var nede i mandags, i går og... lige nu... ehm... mener der står 85 eller 98% oppe tid på deres side... ehm... det er så lige på nær når de er nede eller hvad ??
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
jeg har også bemærket små udfald ifm. at sider og uploader løbende ifm. redigering af websites. Min linie har været OK (kunne se andre sider end dem som ligger på min server hos CC) - du har ikke hørt andet / mere ?
Nej, jeg har intet hørt, men overvejer at flytte mine dom's. Jeg har bl.a. et administrationsmodul som mine "kunder" benytter" og det er lidt uprof. at det er nede i tide og utide.. hehe.. men jeg gi'r dem da lige til min "periode" udløber... men ellers er der da masser af alternativer.
Nogle af de kunder jeg har lavet side for er hos web10 og cliche o.a. og det kører fint. Jeg har ikke oplevet problemer hos dem.
har netop talt med dem ; kan skifte over på en W2003-server som kører bedre. Det vil jeg gøre - giver dog lidt arbejde ; men er dog væstentlig mindre end at flytte kundernes domæner til en helt anden udbyder! (php / mysql osv.)
Concor yder sædvanligvis god service og support
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.