Avatar billede autobahn Nybegynder
16. oktober 2004 - 11:51

Probler med åbning af mapper

Jeg kom ved at uheld til at associere åbningen af mapper med XMMS i suse 9.1. Dette gik jeg selvfølgelig ind og ændrede i kontrolcenteret. Desværre kan jeg herefter kun åbne mapper i et nyt vindue. Hvis jeg prøver at åbne en mappe i samme vindue kommer følgende fejlmeddelelse frem:

Der synes at være en forkert indstilling. Du har associeret Konqueror med inode/directory, men den kan ikke klare denne filtype.

Hvis det ikke er Konqueror der skal bruges, hvad er det så????
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester