Avatar billede punk_fm Nybegynder
04. november 2004 - 18:47 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Min pc "blinker"

Hej med jer!

Min PC har det problem at når jeg starter den - det er en HP så den har det der HP Recovery-halløjsa. Altså sådan den instalere XP igen helt fra bunden og formatere.. MEN min harddisk er delt i 2 (C:, D:) Det er ikke problemet.

Problemet ligger i at jeg sagtens kan komme gemmen opstarten, men når den kommer til logon så er det sort skærm. Skærm står bare og blinker og det sker - undskyld udtrykket - ikke en skid. Hvad skal jeg gøre? Jeg tuder snart fordi savner min PC :(

hilsen Kristian!
Avatar billede peet-49 Novice
04. november 2004 - 20:15 #1
Prøv at starte fejlsikret tilstand, det gør de ved, at trykke F8 under opstart.
Avatar billede punk_fm Nybegynder
13. januar 2005 - 18:41 #2
lukker.. :(
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester