Avatar billede yxos Nybegynder
11. januar 2005 - 13:15 Der er 7 kommentarer og
1 løsning

Messenger - under 18

Sønnike vil gerne på også, men jeg kan ikke rigtig få det til at virke. Det er noget med, at han er under 18, hvilket vi skulle oplyse og jo ikke anede uråd, for så havde jeg bare tastet et andet årstal, og nu vil de så have, jeg skal acceptere, at han komme på og skal bl.a. godtgøre min 'voksenhed' ved indtastning af kreditkortnr. og så er det, jeg står af !!
Jeg prøvede så at oprette ham igen med et andet årstal, men så er han allerede registreret og mangler altså bare min accept.

Jeg vil IKKE opgive mit kreditkortnummer! Sådan noget fis! 

Er der andre muligheder for at komme videre ?
Avatar billede Slettet bruger
11. januar 2005 - 14:45 #1
lyder vildt mystisk...
Det er MSN messenger vi taler om ikk?? Og ikke en eler anden obskur messenger...
Avatar billede Slettet bruger
11. januar 2005 - 14:47 #2
og nej jeg syns heller ikk du skal opgive dit kreditkortnummer - lyder fandeme mærkeligt (undskyld sproget)
Avatar billede ravnemor Juniormester
11. januar 2005 - 16:02 #3
Prøv at hente den her http://messenger.msn.com/ hvis det ikke er den samme.

Begge mine unger er under 18 og kører fint med den, og jeg kan da ikke forestille mig andet end at de også bare har brugt deres rigtige årstal :-// Jeg har aldrig skulle godkende, men det kan jo være blevet lavet om siden hen.
Avatar billede Slettet bruger
11. januar 2005 - 16:18 #4
ellers bare opret en ny hotmail konto - adressen kan jo egntlig være ret ligegyldig bare han kan huske den.
Avatar billede zhristian Nybegynder
11. januar 2005 - 18:31 #5
Jeg er da også under 18 og det kører fint her - lyder måske som om du har noget snavs inde på din computer, der evt. erstatter Hotmail med dens egen redigerede udgave? :(
Avatar billede varmeskud Praktikant
12. januar 2005 - 06:56 #6
Lavede en ny bruger for en for et par dage siden og der skulle man ikke være over 18 eller give nogen kredit kort nr.

Lyder som en meget fusket version du har været inden på.

Hvis det ikker er www.msn.dk du har været inden på så prøv at lave en der inden.
Der skal man bare skrive hvor gammel man er og så er der ingen problemmer
Avatar billede yxos Nybegynder
14. januar 2005 - 07:39 #7
Spørgsmålet var oprettet for en bekendt som havde problemet (men ingen Exp konto)
Takker for svarene og giver dem videre til min bekendt
Avatar billede varmeskud Praktikant
14. januar 2005 - 16:39 #8
tak for point
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester