Avatar billede bkhansen Novice
16. januar 2005 - 16:47 Der er 6 kommentarer og
1 løsning

Hvem kan printe 200 farve-billeder ud til mig?

Hejsa,

jeg søger en privat-person eller et firma der kan printe ca. 200 forskellige farve-billeder ud på alm. papir?

Og hvad kommer sådan noget til at koste?
Avatar billede doggy82 Praktikant
16. januar 2005 - 16:56 #1
Man kan efterhånden købe udemærket printere til næsten ingen penge - min vurdering er at det faktisk bedst kan betale sig at du selv køber en printer.
Avatar billede bkhansen Novice
16. januar 2005 - 17:35 #2
Ja det var også en mulighed.

Glemte at sige at billederne næsten fylder en A4 side
Avatar billede lonepeter Novice
16. januar 2005 - 17:38 #3
Jeg tror at du får vanskeligt ved at finde nogle der er interesseret i at printe dem for dig, hvis jeg skal give dig en ide om hvad det ville koste på min printer, som er forholdsvis billig i drift så vil jeg sige at det nok vil koste i omegnen af 1200,- i blæk (originalt canon blæk hvilket er nødvendigt hvis det skal være i ordentlig kvalitet) og vel knapt det halv ved uoriginalt blæk. Jeg går ud fra at det er i A4 format.
Avatar billede bkhansen Novice
16. januar 2005 - 18:27 #4
I en butik i min by kan jeg få det lavet for 230 + moms for 60 billeder. Men synes det er for meget !
Avatar billede lonepeter Novice
16. januar 2005 - 18:29 #5
Det tror jeg ikke at du finder billigere noget sted, hvor meget regner du med at skulle give?
Avatar billede bkhansen Novice
16. januar 2005 - 20:02 #6
Hmmm jeg ved det ikke... men troede bare ikke det var SÅ dyrt ?
Avatar billede bkhansen Novice
17. januar 2005 - 13:16 #7
Men I kender altså ikke nogle steder man få udskrevet disse farvekopier? Så lukker her ...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester