Avatar billede aaba Nybegynder
16. januar 2005 - 19:14 Der er 5 kommentarer

Programmering af PHP og MySQL

Hej!
Vi søger en programmør som har forstand på PHP og MySQL da vi er i gang med et projekt. Vi skal have lavet noget programmering og da vi ikke selv kan programmere PHP helt endnu ønsker vi en der kan starte det.

Betaling bliver der når hjemmesiden kører, som vi ønsker det og kunderne kommer til så der er altså også mulighed for et fast job, indtil da er det gratis arbejde.
Programmeringen er ikke så hårdt i første omgang, det bliver først hårdt når der kommer gang i siden og projektet ruller, det vil sige at det også er der vi snakker om et fast betalt arbejde.

Alle programmøre kan bruges uanset alderen og referencerne. Hvis du kan programmere PHP på mere end brugerniveau så skriv venligst!

Mvh
Andreas Jensen
Webmaster & Grafiskdesigner AABA
http://www.aaba.dk
Avatar billede aaba Nybegynder
16. januar 2005 - 19:15 #1
Ansøgninger skal sendes til:
Job@aaba.dk
Avatar billede stalle Nybegynder
16. januar 2005 - 19:23 #2
Nu vil jeg mene at det er lidt den forkerte kategori du er ramlet ind i..

http://www.eksperten.dk/spm/Job-opgaver/
Avatar billede aaba Nybegynder
16. januar 2005 - 19:39 #3
Du skrev:
Nu vil jeg mene at det er lidt den forkerte kategori du er ramlet ind i..
Svar:
Ikke korrekt, jeg rammer en meget større målgruppe som har omtalte erfariger her.

Mvh
Andreas Jensen
Webmaster & Grafiskdesigner AABA
http://www.aaba.dk
Avatar billede stalle Nybegynder
16. januar 2005 - 19:47 #4
Det er korrekt at du rammer en større gruppe her, men det ændre ikke på at denne kategori på eksperten er beregnet på direkte hjælp/løsningsforslag.

Altså er det ikke en specifik løsning du søger, men nogen der er villige til at lave en større opgave for dig, altså en opgave. Og som du selv skriver, senere hen et betalt job.
Det var ene og alene det jeg mente med min henvisning.

Jeg abonnere personligt ikke på denne kategori for at få tilbud om opgaver/jobs, men for at kunne komme med direkte hjælp til hvem der måtte have brug for det, i den udstrækning jeg kan komme på et løsningsforslag.
Var mit formål job/større opgaver abonnerede jeg på førnævnte kategori
Avatar billede coderdk Praktikant
17. januar 2005 - 15:53 #5
http://www.eksperten.dk/regler.phtml

§9  Hvis der udloddes andre præmier end point såsom penge, så skal spørgsmålet placeres i kategorierne Opgaver eller Job/opgaver. Svaret på - eller løsningen til - et sådant spørgsmål behøver ikke at blive offentliggjort på Eksperten - i modsætning til spørgsmål, der involverer point. De skal offentliggøres på sitet. Kategorierne Opgaver og Job/opgaver kan stadig indeholde spørgsmål med point som præmier. I så fald gælder de almindelige regler såsom offentliggørelse af svar.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Vi tilbyder markedets bedste kurser inden for webudvikling

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester