Avatar billede kevinyunai2 Nybegynder
25. januar 2005 - 01:14 Der er 5 kommentarer

inaccessable boot device

Min PC med WINDOWS 2000 PROFESSIONAL er gået i "blåt".
med beskeden Inacceassable boot device.

Jeg har testet ledninger er som de skal være
Ligeledes forsøgt samtlige muligheder i Fejlsikret tilstand. Den vender hver gang tilbage til samme udgangspunkt, hvilket er p... frustrerende.

Mit CD ROm drev er samtidig gået i stykker, så jeg kan ikke engang booke. Heldigvis har jeg en IBM bærbar, men den har ikke diskdrev, så jeg er rigtigt på skideren.

er der een expert, der kan hjælpe mig
Avatar billede c_k Nybegynder
25. januar 2005 - 02:15 #1
hvis du bor i kbh , kan du komme og hente et cd drev her ;)
Avatar billede kevinyunai2 Nybegynder
26. januar 2005 - 00:30 #2
Mener du det C K? Det vil jeg meget gerne. Jeg bor på Asger Rygs gade på Vesterbro.
Ville jeg kunne hyre dig til at fixe min maskine (Rigtige "points" sedler :-))
Avatar billede c_k Nybegynder
26. januar 2005 - 07:59 #3
jeg ved ikke om jeg kan fixe den...men du er velkommen til at komme og afhente et cdrom drev...så kan du da forsøge dig med at boote på en cd først. skriv hvis det har interesse casper.korsgaard@gmail.com
Avatar billede c_k Nybegynder
26. januar 2005 - 08:01 #4
fang mig evt. på msn messenger
Avatar billede kevinyunai2 Nybegynder
29. januar 2005 - 03:25 #5
Hey..  Jeg fik problemet fixet Casper - men tusind tak for din hjælpsomhed. Jeg er ny bruger på eksperten, så jeg ved ikke helt, hvordan man gir point og sådan, men vil godt gi nogen for din venlighed. (hvordan gør jeg?)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester