Pika-One extern dvd brænder - regionskode - begrænsning
Hej Jegb har købt en extern Pika-One dvd brænder på tilbud ved TDC (800 kr)
Jeg har bemærket at når jeg sætter en region 1 dvd i så siger den at "mit drev tillader at jeg skifter region 3 gange mere".... Hvad nu når jeg når ned på 0 gange ???? Kan jeg sætte denne begrænsning ud af funktion ?
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
dvdshrink er et ripper program har ikke noget med any dvd at gøre. anydvd gør blot at du kan se alle regioner uden at skulle skifte "mode" på dit dvd drev. så er det er et ekstra produkt du skal installere.
iøvrigt er dvdschrink ikke så god den laver tit imagerne forstore så de ikke kan ligge på en cd og man må pille dele af dvd fra, hvis du går over til at bruge CloneDVD tager den alt med og sørger for at det lige fylder det det må fylde. alt er med hvergang med clonedvd
Det er jo det som ikke rigtigt kan lade sig gøre. ud fra min viden.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.