Avatar billede bubble268 Nybegynder
23. marts 2005 - 18:26

Automatisk forbindelse til trådløst netværk virker ikke

Ok, jeg prøver igen, da jeg ikke rigtig fik svar på nedenstående spørgsmål....

Hej!
Ville blive meget taknemlig for svar på følgende:
Jeg har XP/Home edition og har netop omformatteret min computer, da der ikke længere automatisk oprettes forbindelse til den trådløse router, når jeg tænder computeren. Omformatteringen løste problemet i et par uger, men nu er den gal igen. Det skal nævnes, at jeg også benytter andre trådløse netværk - jeg har i den forbindelse lagt mærke til, at "prioriteringslisten" løbende ændres, selvom jeg indstiller den til, at min hjemme-forbindelse skal stå øverst.
På forhånd tak for svar(ene)....
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester