02. april 2005 - 14:17Der er
10 kommentarer og 1 løsning
Pop op-vinduer i Explorer.
Jeg ønsker at pop-op vinduerne skal komme. Så jeg har valgt "Tillad pop op-vinduer", men når der kommer et pop op-vindue, så popper det op, men der er ikke noget i det. Så det virker altså stadigvæk ikke. Er der andre der har haft samme problem, og evt. fundet en løsning på det? Jeg har Interner Explorer 6.0 installeret.
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Haverslev: Til at starte med, vil jeg lige sige, at jeg jo ingen gang kan klikke på de links du har sendt. Da det jo er det, som der ikke virker. Men jeg kunne jo kopiere url over i en ny browser. Jeg har opdatere min jave, det hjalp desværre ikke. De links der er fra windows, skriver desværre ikke om mit problem, men blot hvordan det burde virke, og det har jeg jo gjort. Altså valgt "tillad pop op-vinduer".
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.